هورشید

رازهای زبان بدن : چه در زندگی خصوصی و چه در فضای کسب‌وکار همگی ما به یک ابزار کلیدی برای موفقیت نیازمندیم و آن اعتماد است. همه‌ی ما می‌کوشیم تا اعتماد مردم را جلب کنیم اما به وجود آوردن این حس اعتماد کار دشواری است. خوشبختانه اقداماتی وجود دارند که با بکارگیری آنها قابل اعتماد بودن شما بیشتر نمایان خواهد شد. در اینجا به معرفی ۵ راز زبان بدن خواهیم پرداخت که به شما کمک می‌کنند تا اعتماد مردم را نسبت به خود افزایش دهید. با هورشید همراه باشید

رازهای زبان بدن

۱- ارتباط چشمی

اولین چیزی که باید در مورد جلب اعتماد افراد به خاطر داشته باشید ارتباط چشمی است. ارتباط چشمی یکی از مواردی است که ما به طور ناخودآگاه در زمانی که شخصی را ملاقات می‌کنیم به آن توجه می‌کنیم. آیا تاکنون پیش آمده که با شخصی که مدام به اطراف خود نگاه می‌کند و مسیر نگاهش کاملا به سمت دیگری است گفتگو کنید؟ تماس چشمی گاه و بیگاه در یک مکالمه نشانه‌ی عدم تمایل به مکالمه، حواس‌پرتی و حتی عدم صداقت است. هنگام صحبت به ارتباط چشمی خوب و ثابت اهمیت دهید.

۲- صاف بایستید.

حالت ایستادن شما بیش از آنچه تصور می‌کنید اهمیت دارد. خمیده ایستادن و شانه‌های فرو‌افتاده می‌تواند نشان دهنده‌ی عدم اعتماد به نفس و یا عدم سعی و تلاش شما باشد. اگر می‌خواهید در نظر دیگران مطمئن و توانمند به نظر برسید صاف بایستید و شانه‌هایتان را کمی به عقب متمایل کنید.

۳- بازوها را از هم باز کنید.

در مورد بازوها، به یاد داشته باشید آنها را کمی باز نگه دارید. نگه داشتن بازوها به صورت خشک و یا بردن دست‌ها به پشت کمر موجب می‌شود متظاهر به نظر برسید و دست به سینه ایستادن می‌تواند کمی تهدیدکننده به نظر برسد. اگر مجبور شدید دست به سینه بایستید، بهتر است شل و آزاد باشد. این ژست باعث کشش بیشتر می‌شود و مردم راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند.

۴- به حرکات دستان خود توجه کنید.

اغلب مردم نمی‌دانند با دستان خود چه کنند. ناخن جویدن و تکان دادن انگشتان همگی علائم استرس و عصبی بودن می‌باشند. از انجام آنها اجتناب کنید. دستان خود را در جلو نگه دارید، ژست مناسب بگیرید، نگه داشتن دستان در وضعیت راحت و نرمال بهترین ژست خواهد بود. نکته‌ی دیگر که باید به آن توجه کنید دست دادن شما است، دست دادن شما باید محکم باشد نه آنقدر که فرد احساس ناراحتی کند و حتما در هنگام دست دادن به چشمان فرد نگاه کنید. یک ثانیه ارتباط چشمی و یک لبخند به همراه دست دادن شما برای ایجاد حس اعتماد بسیار مفید خواهد بود.

۵- آیینه‌ی دیگران باشید.

احتمالا بهترین راه ایجاد اعتماد در دیگران این است که شخص بداند شما درک می‌کنید که او در تلاش برای انتقال

چه چیزی به شماست. زمانی که به شخصی گوش می‌دهید انعکاس احساسات شخص را در خود نشان دهید: با

تکان دادن سر اشتیاق خود را به او نشان دهید، زمانی که راجع به خبر خوبی سخن می‌گوید لبخند بزنید، و در

هنگام شنیدن اخبار بد کمی اخم کنید. مطمئن باشید که با شخص همدلی می‌کنید و هنگام گوش کردن به طرف

مقابل توجه خود را به او معطوف کنید. با این کار علاوه بریادگیری نکته‌ای از دیگران و احترام به یکدیگر، نشان

می‌دهید که فردی شایسته‌ی اعتماد هستید.