هورشید

افزایش فالوئر اینستاگرام با 12 روش کاربردی : افزایش فالوئر اینستاگرام یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از کسب و کارهاست. امروزه اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر دارد و سطح تعامل کاربرانش سر به فلک کشیده است. هشتاد درصد از کسب و کارها دارای حساب کاربری در اینستاگرام هستند. پس شرکت‌ها و بازاریابان باید فعالیت بیشتری را صرف فروش و تبلیغ در اینستاگرام کنند.

حالا دیگر اینستاگرام از یک اپلیکیشن ساده به ابزار تجارت الکترونیک تبدیل شده و کسب وکارها در هر اندازه‌ای از آن برای افزایش فروش و تبلیغ محصولات و خدماتشان استفاده می‌کنند. تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از کسب و کارهاست. در این مقاله با هورشید همراه باشید

 افزایش فالوئر اینستاگرام با 12 روش کاربردی

۱.به گروه‌های تعاملی اینستاگرام ملحق شوید

این تکنیک برای افرادی که در زمینه جذب فالوئر تازه کار هستند؛ بسیار مفید است. برخی از تازه کارها با این روش به سرعت به افزایش فالوئر اینستاگرام رسیده‌اند. فقط باید به گروه‌های تعاملی ( engagement groups) ملحق شوید.

شاید ملحق شدن به بزرگ‌ترین گروه‌های تعاملی برایتان وسوسه کننده است ولی اگر به گروه‌های مرتبط با کسب و کارتان ملحق شوید به گروه بزرگتری از مخاطبان هدف می‌رسید. گروه‌های تعاملی در حوزه‌های مسافرت، زیبایی، مد، صنعت، پزشکی، مدیریت و غیره فعال هستند.

در این گروه‌ها افرادیکه علایق مشترکی با شما دارند، شما را دنبال کرده و لایک می‌کنند. بهتر است برای جلب توجه بیشتر، صفحات طرفداری افراد  مهم ملحق شده به این گروه‌های تعاملی را دنبال کنید.

شاید با این روش به فروش فوری نرسد ولی به کسب اعتبار صفحه اینستاگرامی شما کمک کرده و راهبردی کوتاه مدت برای افزایش فالوئر در عرض چند هفته است.

 

۲.محتواهای پربازدید را دوباره منتشر کنید

این روش هم برای افزایش فالوئر اینستاگرام افراد تازه کار مناسب است. می‌توانید محتواهای پربازدید دیگران را دوباره پست کنید. تنها راه معتبر برای این کار، اشاره به منبع اصلی محتوا در قسمت توضیحات پست است. حالا دیگر سیاست‌های کاری اینستاگرام به روزرسانی شده و قبل از باز نشر یک مطلب باید از صاحب آن کسب اجازه کنید.

برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن Repost استفاده کنید. البته بهتر است قبل از پست کردن از با ادیت عکس به پست هایتان رنگ و بویی تازه دهید.  با این اپلیکیشن به جای گرفتن اسکرین شات و اضافه کردن تصاویر، حتی قادر به بازنشر ویدئوها هم هستید. با این روش حتی ممکن است بازدید و نظراتی بیش از تعداد فالوئرهایتان را دریافت کنید.

برای چرا به جای ارسال مطلبی جدید به بازنشر مطلب دیگران نیاز دارید؟ چون باز نشر کردن خیلی ساده‌تر است. بعلاوه محتوای بصری و ویدئویی دیگران گاهی اوقات بسیار بهتر ازمحتوای خودمان برای افزایش فالوئر اینستاگرام است.

خب از کجا باید بدانید که چه محتوایی را باید بازنشر دهید؟ خب به ارقام توجه کنید. هشتگ ها روش فوق‌العاده‌ای برای رسیدن به فالوئرهای جدید هستند.

فردیکه در اینستاگرام فعال است به فهرستی از هشتگ ها می‌رسد که می‌تواند از آنها برای یافتن پست‌های کارآمدی استفاده کند که سایر فن پیج‌ها (یا رقبا) آنرا باز نشر نداده‌اند و افراد عادی به بازنشر آنها پرداخته‌اند. بعد باید به تماشای تصاویر و ویدئوها بپردازد تا ببیند که به کدامیک واکنش بیشتری نشان می‌دهید و همان را بازنشر دهید. این راهبرد ساده برای جذب فالوئر بسیار مفید است.

 

3.در باز فید (Buzzfeed) تبلیغ کنید

برای افزایش فالوئر اینستاگرام باید به حجم انبوه مخاطبان دسترسی پیدا کنید. هیچ شرکتی به اندازه بازفید، پست‌های اینستاگرام را درون محتوای خودش تبلیغ نمی‌کند.

بازفید دارای بخش Community است که در آن هر فردی می‌تواند محتوایش را در پلتفرم آنها منتشر کند فقط باید از دستورالعمل هایشان پیروی کنید تا به اعتمادسازی رسیده و دید شوید.

شما در بازفید می‌توانید از ابزاری به نام HARO استفاده کنید. با این ابزار سه مرتبه در روز ایمیل‌هایی را در مورد تبلیغات دریافت می‌کنید. پس می‌توانید لینک به سمت فروشگاه و حساب کاربری اینستاگرامتان را در بازفید تبلیغ کنید.

 

۴.از مخاطبان بخواهید تا تصاویرشان را در اختیارتان قرار دهند

در ابتدای کار جذب فالوئر، تقاضای ارسال عکس از مخاطبان و مشتریان، ساده‌ترین روش برای تولید محتوا و تعامل با سایر فالوئرها است.

اگر هوز هیچ مشتری نداشته‌اید می‌توانید به اینفلوئنسرها یا همان افراد تأثیرگذار اینستاگرام در حوزه کسب و کارتان مراجعه کنید که در حدود پنج هزار فالوئر دارند. شاید این تعداد کم به نظر برسد ولی این افراد دارای فالوئرهای واقعی هستند و قصد کسب درآمد از طریق تبلیغ محصولات را دارند. حتی می‌توانید بابت هر فروش، کارمزدی را به اینفلوئنسرها پرداخت کنید.

اگر هم فروش داشته‌اید با ارائه پیشنهاد نقدی یا کالای رایگان از مشتری بخواهید تا عکس‌های با کیفیتی از محصول را برایتان ارسال کند. این راهبرد کوتاه مدت را تا زمانی که برند و کسب و کارتان به اعتبار برسد، ادامه دهید.

هر چقدر که مشتریان، عکس‌های بیشتری از مشتریان قبلی را ببینند، پس شما را بعد از دریافت محصولشان، در صفحه خودشان تک می‌کنند. اگر روی پست آنها کامنت بگذارید، محتوایشان را بازنشر دهید و آنها را دنبال کنید، احتمال فالوبک هم افزایش می‌یابد.

 

۵.سبک  پایداری را برای جذب فالوئرها در پیش بگیرید

افراد به این خاطر که به محتوای آتی شما فکر می‌کنند، شما را دنبال خواهد کرد. پس هر روز باید تصاویر و ویدئوهای مرتبط را برای مخاطبان ارسال کنید.

داشتن سبک پایدار یا یک موضوع مشخص فراتر از برندسازی عمل کرده و انتظارات خاصی را در مخاطبان فعلی و آتی ایجاد می‌کند. شما باید انتظارات را به طور مداوم تأمین کنید. آن‌ها هر روز به دنبال دیدن محتوای بیشتر با موضوع مشابه هستند. اگر این کار را انجام دهید، تعداد فالوئرهایتان با نرخ سریع‌تری افزایش پیدا می‌کنند.

 

۶.از هشتگ ها برای جذب فالوئر در اینستاگرام استفاده کنید

بسیاری از کارشناسان این حوزه استفاده از پنج تا یازده هشتگ را مطلوب می‌دانند و برخی دیگر هم تعداد دلخواه را پیشنهاد می‌کنند. تازه کارها در این حوزه، عنان کار را از کف می‌دهند. آن‌ها انبوه هشتگ ها را کپی می‌کنند و در نهایت می‌فهمند که تعداد محدودی از آنها مفید بوده‌اند.

هنگامی که تعامل فالوئرها و بازدیدکنندگان در صفحه شما افزایش می‌یابد دیگر کسی به هشتگ هایی که در ابتدا وارد شده اهمیتی نمی‌دهد. ولی هنگامی که تازه کار هستید و فالوئر چندانی ندارید می‌توانید از حداکثر سی هشتگ استفاده کنید؛ چون پست‌های شما رتبه بالاتری را بابت کلید واژه‌های قید شده در هشتگ ها می‌گیرند و بازدید بیشتری دریافت خواهید کرد.

هر چقدر هشتگ‌های اختصاصی‌تری را به کار بگیرید، احتمال اینکه مخاطبان هدف، شما را پیدا کنند؛ افزایش خواهد یافت. به همین صورت هم تعداد فالوئرهایتان افزایش خواهد یافت. پس از هشتگ های عمومی مثل #عشق و #سلامت در صورتیکه طراح حوزه مد هستید، پرهیز کنید و در عوض از هشتگ های # فشن و #سبک_زندگی استفاده کنید.

 

۷.از پست‌های اینستاگرام در پست‌های وبلاگتان استفاده کنید

اگر وبلاگ مخصوصی دارید می‌توانید تصاویر اینستاگرام را درون پست‌های وبلاگ قرار دهید. با گذشت زمان افراد بیشتری از وبلاگ شما بازدید می‌کنند و احتمال چک کردن اکانت اینستاگرامتان هم افزایش می‌یابد.

البته این راهبرد اگر هنوز وبلاگتان بازدید چندانی ندارد، در بلندمدت جواب می‌دهد. ولی از همان ابتدا پست‌های اینستاگرام را در وبلاگ قرار دهید تا شانس دیده شدنشان و افزایش فالوئر اینستاگرام افزایش می یابد.

 

۸.افرادی که پیج های اینستاگرامی رقیب را لایک کرده‌اند، دنبال کنید

برای افزایش فالوئرها اول باید افرادی را پیدا کنید که برندهای رقیب را دنبال می‌کنند. بزرگ‌ترین رقیبتان در اینستاگرام کیست؟ او را پیدا کرده و پست‌هایشان را بررسی کنید تا ببینید که چه کسانی برایشان کامنت گذاشته‌اند. آن‌ها را فالو کرده و با آنها تعامل برقرار کنید.

بهتر است تا رقبا را از میان برندهای کوچکتر انتخاب کنید. چون در آنها احتمال وجود مخاطب مناسب بیشتر است. برندهای بزرگتر، دارای مشتریان وفاداری هستند که به احتمال اندکی با انتخاب برند تازه کار شما به برند بزرگتر خیانت خواهند کرد.

رقبایی با صدهزار فالوئر برای این راهبرد مناسب هستند؛ چون وفاداری این طرفداران کمتر است.

هنگامی که فالوئرهای رقبای کوچک را دنبال می‌کنید از قراردادن کامنت های مشابه برای همه آنها پرهیز کنید. اگر پرسشی را درون پست خودشان مطرح کرده‌اند، به آنها پاسخ دهید. به اظهارنظرات دیگران توجه کرده و از آنها به عنوان راهنمای کامنت گذاری خودتان استفاده کنید.

با دنبال کردن مخاطب هدف و برقراری تعامل با آنها، کم کم به افزایش فالوئرها می‌رسید.

 

۹.با اینفلوئنسرها همکاری کنید

روش دیگر برای افزایش فالوئرهای اینستاگرام، درخواست اظهارنظر از جانب یک اینفلوئنسر یا واگذاری مدیریت اکانت اینستاگرام به او است.

اگر اینفلوئنسری دارای فالورهای وفادار و مرتبط با کسب و کارتان است می‌تواند با اظهارنظر در مورد صفحه شما، آن‌ها را به سمت شما کشانده و به افزایش فروش برسید.

با عقد قرارداد با اینفلونئسر مانع از روانه شدن ترافیک ساختگی(fake) به سمت صفحه خودتان شود. برخی از اینفلوئنسرها از ربات‌ها(bots) برای گرفتن فالوئرهای ساختگی استفاده می‌کنند که ارزش ندارد. اگر در خطر هجوم فالوئرهای ساختگی قرار گیرید، احتمال انقضای حساب کاربری اینستاگرامتان افزایش خواهد یافت.

روش بهتر برای گرفتن فالوئرهای جدید این است که از اینفلوئنسر بخواهید تا اختیار استوری های اکانت شما را به دست بگیرد. با این روش، فالورهای او برای دیدن استوری، صفحه شما را دنبال خواهند کرد. بهتر است تا از او بخواهید تا انتشار استوری‌ها را از چند روز قبل به مخاطبانش اطلاع دهد.

 

۱۰.رقابت به راه اندازید

می‌توانید بر سر تعداد لایک یا منشن زیر پست خودتان، جوایزی را در نظر بگیرید. پست‌های دارای جایزه بهترین روش برای افزایش دسترسی به اکانت اینستاگرام و جذب فالورهای جدید است. از مخاطبان بخواهید تا با ایموجی خاصی برایتان کامنت بگذارند.

می‌توانید محصولات یا خدمات خاصی را برای وبلاگ های مرتبط با کسب و گارتان ارسال کنید تا آنها لینک اکانت شما را در صفحه خودشان قرار دهند. آن‌ها می‌توانند نظراتشان در مورد محصولات و خدمات شما را در وبلاگ یا سایت خودشان قرار دهند تا مشتریان بیشتری به سمت اکانت اینستاگرامی شما جلب شوند.

البته اگر در دادن هدایا و برگزاری رقابت زیاده روی کنید به مخاطبانی خواهید رسید که ارتباطی با کسب و کارتان نداشته و به مشتریان وفادار تبدیل نخواهند شد. در واقع هدف از این رقابت‌ها و ارائه هدایای رایگان یا دارای تخفیف، افزایش فالوئر اینستاگرام ، شناخته شدن برند و رشد فروش است.

 

۱۱.با سایر برندها همکاری کنید

هنگامی که عکس‌ها و محتوای خوبی می‌سازید، احتمال بازنشر آن از جانب برندهای همکار وجود دارد. با این روش، فالوئرهای جدیدی پیدا می‌کنید. همین کار را به طور متقابل برای آنها انجام دهید و به همکاری متقابلی برسید. می‌توانید راه اندازی رقابت‌های مشترک و همکاری با اینفلوئنسرهای مشابه را هم در دستور کار قرار دهید.

اگر محصول شما در کنار سایر محصولات قابل مصرف است یا خدمات شما مکمل خدمات یا محصولات دیگر است؛ پس می‌توانید با برندهای جانبی هم همکاری کنید. برای مثال تولید کننده لباس زنانه می‌تواند با اکانت اکسسوری جواهرات همکاری کند. این گونه همکاری‌های دو یا چند جانبه بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش برای افزایش فالوئر و افزایش فروش هستند.

 

۱۲.از ابزارهای تحلیلی اینستاگرام برای جذب فالوئرهای بیشتر استفاده کنید

تحلیل گرهای اینستاگرام، اطلاعات خوبی را در مورد دفالوئرها ارائه می‌دهند. البته ابزارهای رایگان دیگری هم اطلاعات جالبی را در اختیاران قرار می‌دهند. آنها با اطلاعاتی مثل نرخ مشارکت فالوئرها، فالوئرهای جدید، فالوئرهای اینستاگرام و اکانت های غیرفعال، امکان رسیدن به فالوئرهای جدید و فعال را فراهم می‌کنند.

هم اکنون بهترین ابزارهای تحلیل اینستاگرام شامل Spyout Social، Iconosquare، Keyhole، Curalate و Socialbakers هستند.

تمامی این ابزارها اطلاعات خوبی را برای شناخت بهتر مخاطبان فراهم می‌کنند. این داده‌ها، محتوای مناسب برای افزایش فالوئرها را مشخص نموده که فروش کسب و کارهای آنلاین را افزایش می‌دهد.